Zaloguj się

Wierzchowce, których obowiązkiem i narzuconym celem życiowym jest praca pod jeźdźcem mają jedną podstawową przeszkodę uniemożliwiającą wywiązanie się z zobowiązań. Tą przeszkodą jest człowiek.

Człowiek, który w obecności konia szybko nabywa nieprawidłowych odruchów i nawyków powodujących w konsekwencji napięcia mięśni oraz blokowanie ruchu stawów.

Do tego dochodzi podświadomy strach u człowieka w obecności tak dużego i silnego zwierzęcia jakim jest koń. Zwierzęta natychmiast wyczuwają ten strach i niejednokrotnie wykorzystują do burzenia prawidłowych relacji z opiekunem.

Bez umiejętności świadomego zapanowania przez człowieka nad wymienionymi problemami, będą się one pogłębiać w momencie, gdy konieczne będzie wyegzekwowanie zaangażowania wierzchowca w świadomą współpracę. Brak panowania przez jeźdźca nad swoim ciałem i emocjami utrudni zwierzęciu możliwość udzielenia prawidłowej odpowiedzi na prośby i polecenia. Utrudni nawet w sytuacji, gdy sygnały używane przez jeźdźca do komunikacji z podopiecznym będą technicznie bez zarzutu.

Nauczę Cię, jak zapanować nad sobą podczas pracy z wierzchowcem. Zaczniemy od pracy z ziemi w bliskiej i dalszej obecności wierzchowca. Ta praca w znacznym stopniu wpłynie na Twoje panowanie nad swoim ciałem, gdy dosiądziesz konia. Taka praca przygotowuje do porozumienia z każdym wierzchowcem. Wyzwala umiejętność obserwacji i zrozumienia podopiecznego.

Kategorie

Informacje dodatkowe

  • Cena:

Program szkolenia

Lokalizacja

Ogłoszenie zweryfikowane

Dodane przez Olga Drzymała

Olga Drzymała
  • 603105814